Jak często należy podcinać włosy

Wielu z nas poświęca dużo czasu – a czasem pieniędzy – na dbanie o nasze włosy i uzyskanie pożądanego stylu i wyglądu. Jednak czasami trudno jest określić, jak często powinniśmy je podcinać, aby zachować ich dobry wygląd i, co ważniejsze, ich dobry stan zdrowia.

Różne rodzaje włosów będą wymagały różnego traktowania – nie wszystkie włosy rosną w tym samym tempie. Włosy różnią się długością i grubością. Istnieją jednak pewne ogólne zasady, które mogą posłużyć jako wskazówka, jak utrzymać włosy w takim stanie, w jakim byśmy sobie życzyli.

Oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać, niezależnie od rodzaju włosów:

Strzyżenie włosów nie sprawia, że rosną one szybciej.

Istnieje pogląd, że obcięcie włosów sprawi, że będą rosły szybciej. W rzeczywistości jest to nieprawda – Twoje włosy będą rosły w normalnym tempie, bez względu na to, jak często je strzyżesz. Chociaż podcinanie włosów nie ma wpływu na szybkość ich wzrostu, przynosi korzyści, zapobiegając ich łamaniu, dzięki czemu są zdrowsze i łatwiejsze do utrzymania.

Przy krótkich włosach częstość podcinania jest zależna od tego jaką długość chcesz zachować.

Jeśli nosisz krótkie włosy, częstość podcinania włosów będzie oczywiście zależała od długości, jaką chcesz utrzymać. Jeśli chcesz zachować długość obecnej stylizacji, to prawdopodobnie najlepszą rekomendacją jest przycinanie włosów co cztery – sześć tygodni.

Gdy nosisz krótkie włosy, wzrost długości jest bardziej widoczny, dlatego wskazane jest regularne strzyżenie. Jeśli chcesz zmienić krótką fryzurę na dłuższą, możesz pozwolić jej rosnąć przez kilka miesięcy. Tylko od czasu do czasu warto jest podcinać końcówki włosów, aby zachować ich zdrowy wygląd.

Dla włosów średnich i dłuższych niezbędna jest regularna pielęgnacja.

Jeśli twoje włosy mają średnią długości lub są dłuższe, niezbędna jest ich regularna pielęgnacja – im dłuższe są twoje włosy, tym bardziej będą kruche. Do pielęgnacji długich włosów wskazane jest używanie szamponów i odżywek przeznaczonych do tego rodzaju włosów. Należy je również profesjonalnie przycinać co sześć lub siedem tygodni, aby zachować ich długość i zdrowy wygląd. Regularne podcinanie powinno wpłynąć na zminimalizowanie wszelkich uszkodzeń włosów.

Włosy farbowane są bardziej kruche i wymagają regularnej pielęgnacji.

Jak wszyscy wiemy, jeśli farbujesz włosy konieczna jest ich właściwa pielęgnacja. Włosy poddane procesowi koloryzacji będą znacznie bardziej kruche i osłabione. Włosy farbowane będą wymagały regularnej pielęgnacji w domu i regularnego, profesjonalnego strzyżenia.

Jeśli chcesz stale farbować swoje włosy, strzyż je mniej więcej co osiem tygodni. Powinieneś jednak mieć świadomość, że prawie na pewno spowoduje to, że twoje włosy po jakimś czasie będą krótsze od fryzury, jaką miałeś na początku farbowania. Jeżeli chcesz zachować kolor włosów, wystarczy zwykłe podcinanie co trzy lub cztery tygodnie.

Jest to ogólny przewodnik dotyczący przycinania włosów – zawsze warto porozmawiać z profesjonalistą w swoim salonie, aby uzyskać osobistą poradę na temat najlepszej pielęgnacji fryzury.

Education by Dobrawa oferuje niepowtarzalną okazję do nauki fryzjerstwa od podstaw.

Nasze szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą rozpocząć karierę fryzjerską. Poznasz wszystkie podstawy tej branży, od strzyżenia i farbowania włosów po stylizację i projektowanie fryzur.

Education by Dobrawa oferuje doskonałą edukację w przystępnej cenie. Posiadamy zespół doświadczonych profesjonalistów, którzy pomogą Ci w pełni wykorzystać swój potencjał jako fryzjera.

Zapisz się na nasze szkolenia fryzjerskie od podstaw już dziś i rozpocznij swoją podróż do zostania profesjonalnym fryzjerem!

back-to-top-icon