Fryzura dopasowana do Twojej sylwetki

Długość i objętość – to parametry, które wpływają na wygląd włosów, czyli na to, jak wizualnie postrzegamy fryzurę, jej ogólną sylwetkę i cały kontur. Bez względu na rodzaj fryzury, kształt i linie włosów muszą być wyraźne i dobrze widoczne. Najczęściej kształty fryzur przypominają figury geometryczne. Im bardziej kształt fryzury przypomina figurę geometryczną, tym wykonana fryzura jest bardziej poprawna.

Należy jednak pamiętać, że każda fryzura powinna być dopasowana do wizerunku osoby i jej sylwetki. Powinna uwzględniać osobowość danej osoby, jej wzrost, budowę, kształt twarzy i szyi. Fryzura powinna podkreślać zalety sylwetki a ukrywać jej ewentualne niedoskonałości. Co więcej objętość i kształt fryzury bezpośrednio zależą od kształtu i wielkości twarzy.

Oprócz pojęcia „formy fryzury”, które charakteryzuje fryzurę w tzw. trójwymiarowym rzucie, istnieje również pojęcie „sylwetki” lub „formy sylwetki”. Formę sylwetki podobnie jak jej kształt, można również porównać do figur geometrycznych: koła, kwadratu czy trójkąta.

W zależności od sylwetki i objętości włosów fryzury dzielą się na trzy grupy:

  1. przylegające
  2. częściowo przylegające
  3. ozdobne

Fryzury przylegające to takie, które przedstawiają i zarysowują całkowicie kształt głowy danej osoby, przez co nie ukrywają żadnych niedoskonałości. Takie fryzury wyglądają stylowo, elegancko, ale oczywiście nie są odpowiednie dla wszystkich.

Fryzury, które częściowo przylegają do kształtu głowy, pozwalają pokazać i podkreślić jej kształt, ale jednocześnie pozwalają na ukrycie istniejących niedoskonałości. Fryzury częściowo przylegające pozwalają stworzyć określoną objętość włosów, w miejscach pożądanych. Takie fryzury możemy nazwać „złotym środkiem” między przylegającymi a ozdobnymi fryzurami.

Aby ukryć ewentualne niedoskonałości, wybierz fryzury o ozdobnej formie. Z reguły takie fryzury mogą łączyć jednocześnie kilka kształtów geometrycznych. Taki typ fryzur często charakteryzuje się bardzo ekstrawaganckimi formami.

Chcesz rozpocząć karierę fryzjerską? Kursy fryzjerskie Education by Dobrawa są idealne dla każdego, kto chce zostać profesjonalnym fryzjerem. Podczas naszych szkoleń nauczysz się wszystkich umiejętności, które potrzebne są do odniesienia sukcesu w tej branży.

Dzięki naszym kursom będziesz miał wszystko, czego potrzebujesz, aby założyć własną firmę lub pracować w salonie. Oferujemy elastyczne harmonogramy i przystępne ceny. Zapisz się już dziś i zacznij uczyć się od najlepszych. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://dobrawahouseofhair.pl/edukacja/.

back-to-top-icon