Akademia

DOBRAWA House of Hair Education powstała z pasji do fryzjerstwa i chęci przekazywania wiedzy. Jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie znajdziesz kursy i szkolenia w oparciu o metodologię Vidal Sassoon. Unikalnym, bo założonym przez docenianego instruktora Akademii Vidal Sassoon w Londynie – Dobrawę Piękos-Szymańską.

Akademia oferuje szeroki wachlarz szkoleń. Zarówno dla osób, którzy marzą o zawodzie fryzjera i chcieliby nauczyć się projektowania fryzur, jak i tych, którzy chcą rozwinąć swoją fryzjerską kreatywność i szybko awansować w zawodzie oraz dla fryzjerów z doświadczeniem, który nauczą się projektować indywidualne fryzury klientek. Dzięki szkoleniom w Akademii podniesiesz swoje kwalifikacje nie tylko w obszarze fryzjerstwa, ale także biznesu.

Dysponujemy 24 stanowiskami i ponad 300 m2 powierzchni szkoleniowej niedaleko Centrum Warszawy, na urokliwym Powiślu, przy ulicy Tamka 16. Dogodna lokalizacja blisko Dworca Centralnego ułatwia dotarcie do Akademii i udział nawet w weekendowych kursach.

Zależy nam, aby poziom warsztatu fryzjerskiego stale wzrastał w salonach w całej Polsce, a filozofia Vidal Sassoon obejmowała swoim zasięgiem kolejne pokolenia fryzjerów.

Zapraszamy serdecznie do naszej Akademii!

Dlaczego warto szkolić się u nas?

Zrealizowanych szkoleń:

0

Wyszkolonych fryzjerów:

0

Zaprojektowanych fryzur:

0

Ponad 19 lat doświadczenia szkoleniowego pozwoliło nam opracować skuteczne sposoby przekazywania wiedzy w zakresie precyzyjnego i kreatywnego fryzjerstwa oraz warsztaty efektywnie spędzonych godzin praktyki fryzjerskiej. Nasi uczestnicy, czyli ponad 2 tysiące przeszkolonych fryzjerów, umożliwili nam wypracowanie takich metod nauki, które rozszerzają nasze szkolenia o aspekty psychologiczne pracy z klientami, nabywania umiejętności bycia pewnym siebie, ale także prowadzenia biznesu fryzjerskiego.

Zobacz ofertę

Trenerzy


scissors-icon

Dobrawa Piękos-Szymańska

założycielka Akademii

Urodziłam się, by edukować i wspierać innych w poszukiwaniu i doskonaleniu ich fryzjerskiego talentu. Ukończyłam szkolenie i przez osiem lat pracowałam jako instruktor w Akademii Vidal Sassoon w Londynie. Teraz przekazuję tę wiedzę wzbogaconą o moje techniki na szkoleniach i kursach w Warszawie w DOBRAWA House of Hair Education.

Przez 19 lat przeszkoliłam ponad 2 tysiące uczestników szkoleń. To sprawia, że poziom warsztatu fryzjerskiego stale wzrasta w salonach rozsianych po całej Polsce, a filozofia Vidal Sassoon obejmuje swoim zasięgiem kolejne pokolenia fryzjerów. Co cieszy mnie ogromnie!

Jestem prekursorką nowego podejścia do fryzjerstwa. Zmiany w obszarze warsztatu, ale także konsultacji z klientem. Nabywania umiejętności projektowania fryzury zgodnej z osobowością klienta. Takiego podejścia, w którym fryzjer odpowiada za kształtowanie wizerunku drugiej osoby. Jednym słowem propaguję świadome i prestiżowe fryzjerstwo.
Nie umiałbym tego robić, gdyby nie gen przekazywania wiedzy, który jest w mojej rodzinie od pokoleń. To sprawia, że dla uczestników moich szkoleń jestem merytorycznym oraz emocjonalnym wsparciem. Czuję się także ich mentorem. Dlatego wielu z nich nabiera wiary w siebie i realizuje swoje marzenia, a także sięga po więcej w tym zawodzie. Pracują jako instruktorzy fryzjerstwa, tworzą własne kolekcje fryzur, z kolorysty stają się genialnymi stylistami, albo nawet zmieniają zawód i otwierają własne salony fryzjerskie.

Aneta Krasuska

trenerka, stylistka fryzur

Fryzjerka, żona i matka. Prowadzi swój własny salon fryzjerski w Siedlcach. Inspirują ją sztuka, muzyka oraz podróże.

Bycie fryzjerem było jej pisane. W jej rodzinie ten zawód jest obecny od dwóch pokoleń. W czasie wojny fryzjerem był dziadek, a później jego syn – tata Anety. Rodzinną tradycję kontynuuje także starszy brat. Jako mała dziewczynka Aneta uwielbiała patrzeć, jak tworzy kolejne fryzury – to od zawsze pobudzało jej wyobraźnię.
Jej pierwszym modelem został tata, który zgodził się, żeby obcięła mu włosy tuż po skończeniu podstawówki. To doświadczenie utwierdziło Anetę w tym, co chce robić w życiu.
Profesjonalną przygodę z fryzjerstwem rozpoczęła w Zasadniczej Szkole Zawodowej (ZDZ) w Siedlcach. W ciągu trzyletniej nauki, oprócz zdobywania fachowej wiedzy i rozwijania umiejętności, brała też udziału w wielu szkolnych konkursach – uwielbiała ten rodzaj twórczej rywalizacji.

Następnie rozpoczęła pracę u pierwszego mistrza, który specjalizował się w strzyżeniach męskich i umożliwił jej łączenie pracy z dalszą nauką w Technikum Usług Fryzjerskich w Siedlcach. Kolejnym przystankiem był salon strzyżeń damsko-męskich, gdzie nie tylko szlifowała swój warsztat, ale też podnosiła kwalifikacje na kolejnych kursach fryzjerskich.
Mimo szkoleń u wielu mistrzów fryzjerskich w Polsce, cały czas miała poczucie, że jej wiedza jest nieuporządkowana. I wtedy na swojej drodze spotkała Dobrawę Piękos-Szymańską, która zapoznała ją z metodologią Vidal Sassoon. To był moment przełomowy. Aneta zyskała odpowiedzi na dręczące ją pytania, a dodatkowo obudziło się w niej pragnienie dzielenia się zdobytym doświadczeniem z innymi. To marzenie także się spełniło, dzięki współpracy z akademią Dobrawa House of Hair Education. Jako trener Aneta chce pomagać fryzjerom w tym, co jej samej wydaje się najtrudniejsze, czyli w przenoszeniu metodologii do pracy w salonie.

Karolina Dylewska

trenerka, stylistka fryzur

Pierwsze fascynacje fryzjerstwem w przypadku Karoliny objawiły się już w dzieciństwie. Upinała, stylizowała i podcinała włosy wszystkim członkom rodziny.
Pierwszym wyborem okazało się Technikum Fryzjerskie w Warszawie, gdzie jak podkreśla system nauczania podważył jej miłość do zawodu fryzjera. Zaczęła nawet poszukiwać alternatywnego zajęcia. W klasie 3, zobowiązana była do odbycia praktyk w profesjonalnym salonie fryzjerskim.
Karolina trafiła do Dobrawa House of Hair prowadzonego przez Dobrawę Piękos – Szymańską z rekomendacji swojej nauczycielki, która wiedziała, że ważą się losy ambitnej uczennicy.

Doświadczenie pracy wg standardów uprawianych w Salonie Dobrawa House of Hair, pobudziło apetyt Karoliny na rozwój. W błyskawicznym tempie przeszła wszystkie etapy pracy w roli asystenta mistrzyni nożyczek.
W Akademii Education by Dobrawa, Karolina rozpoczęła proces przygotowania do roli Trenera.
Jak sama mówi – 3 to magiczna liczba – po trzech latach intensywnej pracy, 31 maja 2022 dołączyła do grupy trenerów Education by Dobrawa.

Specjalnością Karoliny obszar jest wiedzy poświęcony rozpoczęciu wizyty fryzjerskiej i pielęgnacji. Doskonale sprawdza się w pracy z uczestnikami na początku swojej drogi zawodowej, co jest swojego rodzaju formą dzielenia się swym własnym doświadczeniem. „Tak ważne jest by się nie poddawać, nie wątpić. Jeśli ktoś oczekuje wysokich standardów to najlepszy znak, że może osiągnąć wiele” podkreśla, zapytana o swoje motywacje.

Prywatnie Karolina lubi otaczać się kolorami – dla uspokojenia i kontemplacji wszystkimi odcieniami natury, dla pobudzenia intensywnymi barwami malować obrazy w rytm muzyki lat 80.

back-to-top-icon