Akademia

DOBRAWA House of Hair Education powstała z pasji do fryzjerstwa i chęci przekazywania wiedzy. Jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie znajdziesz kursy i szkolenia w oparciu o metodologię Vidal Sassoon. Unikalnym, bo założonym przez docenianego instruktora Akademii Vidal Sassoon w Londynie – Dobrawę Piękos-Szymańską.

Akademia oferuje szeroki wachlarz szkoleń. Zarówno dla osób, którzy marzą o zawodzie fryzjera i chcieliby nauczyć się projektowania fryzur, jak i tych, którzy chcą rozwinąć swoją fryzjerską kreatywność i szybko awansować w zawodzie oraz dla fryzjerów z doświadczeniem, który nauczą się projektować indywidualne fryzury klientek. Dzięki szkoleniom w Akademii podniesiesz swoje kwalifikacje nie tylko w obszarze fryzjerstwa, ale także biznesu.

Dysponujemy 8 stanowiskami i ponad 150 m2 powierzchni szkoleniowej niedaleko Centrum Warszawy, na urokliwym Powiślu, przy ulicy Tamka 16. Dogodna lokalizacja blisko Dworca Centralnego ułatwia dotarcie do Akademii i udział nawet w weekendowych kursach.

Zależy nam, aby poziom warsztatu fryzjerskiego stale wzrastał w salonach w całej Polsce, a filozofia Vidal Sassoon obejmowała swoim zasięgiem kolejne pokolenia fryzjerów.

Zapraszamy serdecznie do naszej Akademii!

Dlaczego warto szkolić się u nas?

Zrealizowanych szkoleń:

0

Wyszkolonych fryzjerów:

0

Zaprojektowanych fryzur:

0

Ponad 19 lat doświadczenia szkoleniowego pozwoliło nam opracować skuteczne sposoby przekazywania wiedzy w zakresie precyzyjnego i kreatywnego fryzjerstwa oraz warsztaty efektywnie spędzonych godzin praktyki fryzjerskiej. Nasi uczestnicy, czyli ponad 2 tysiące przeszkolonych fryzjerów, umożliwili nam wypracowanie takich metod nauki, które rozszerzają nasze szkolenia o aspekty psychologiczne pracy z klientami, nabywania umiejętności bycia pewnym siebie, ale także prowadzenia biznesu fryzjerskiego.

Zobacz ofertę

Trenerzy


scissors-icon

Dobrawa Piękos-Szymańska

założycielka Akademii

Urodziłam się, by edukować i wspierać innych w poszukiwaniu i doskonaleniu ich fryzjerskiego talentu. Ukończyłam szkolenie i przez osiem lat pracowałam jako instruktor w Akademii Vidal Sassoon w Londynie. Teraz przekazuję tę wiedzę wzbogaconą o moje techniki na szkoleniach i kursach w Warszawie w DOBRAWA House of Hair Education.

Przez 19 lat przeszkoliłam ponad 2 tysiące uczestników szkoleń. To sprawia, że poziom warsztatu fryzjerskiego stale wzrasta w salonach rozsianych po całej Polsce, a filozofia Vidal Sassoon obejmuje swoim zasięgiem kolejne pokolenia fryzjerów. Co cieszy mnie ogromnie!

Jestem prekursorką nowego podejścia do fryzjerstwa. Zmiany w obszarze warsztatu, ale także konsultacji z klientem. Nabywania umiejętności projektowania fryzury zgodnej z osobowością klienta. Takiego podejścia, w którym fryzjer odpowiada za kształtowanie wizerunku drugiej osoby. Jednym słowem propaguję świadome i prestiżowe fryzjerstwo.
Nie umiałbym tego robić, gdyby nie gen przekazywania wiedzy, który jest w mojej rodzinie od pokoleń. To sprawia, że dla uczestników moich szkoleń jestem merytorycznym oraz emocjonalnym wsparciem. Czuję się także ich mentorem. Dlatego wielu z nich nabiera wiary w siebie i realizuje swoje marzenia, a także sięga po więcej w tym zawodzie. Pracują jako instruktorzy fryzjerstwa, tworzą własne kolekcje fryzur, z kolorysty stają się genialnymi stylistami, albo nawet zmieniają zawód i otwierają własne salony fryzjerskie.

Aneta Krasuska

trenerka, stylistka fryzur

Fryzjerka, żona i matka. Prowadzi swój własny salon fryzjerski w Siedlcach. Inspirują ją sztuka, muzyka oraz podróże.

Bycie fryzjerem było jej pisane. W jej rodzinie ten zawód jest obecny od dwóch pokoleń. W czasie wojny fryzjerem był dziadek, a później jego syn – tata Anety. Rodzinną tradycję kontynuuje także starszy brat. Jako mała dziewczynka Aneta uwielbiała patrzeć, jak tworzy kolejne fryzury – to od zawsze pobudzało jej wyobraźnię.
Jej pierwszym modelem został tata, który zgodził się, żeby obcięła mu włosy tuż po skończeniu podstawówki. To doświadczenie utwierdziło Anetę w tym, co chce robić w życiu.
Profesjonalną przygodę z fryzjerstwem rozpoczęła w Zasadniczej Szkole Zawodowej (ZDZ) w Siedlcach. W ciągu trzyletniej nauki, oprócz zdobywania fachowej wiedzy i rozwijania umiejętności, brała też udziału w wielu szkolnych konkursach – uwielbiała ten rodzaj twórczej rywalizacji.

Następnie rozpoczęła pracę u pierwszego mistrza, który specjalizował się w strzyżeniach męskich i umożliwił jej łączenie pracy z dalszą nauką w Technikum Usług Fryzjerskich w Siedlcach. Kolejnym przystankiem był salon strzyżeń damsko-męskich, gdzie nie tylko szlifowała swój warsztat, ale też podnosiła kwalifikacje na kolejnych kursach fryzjerskich.
Mimo szkoleń u wielu mistrzów fryzjerskich w Polsce, cały czas miała poczucie, że jej wiedza jest nieuporządkowana. I wtedy na swojej drodze spotkała Dobrawę Piękos-Szymańską, która zapoznała ją z metodologią Vidal Sassoon. To był moment przełomowy. Aneta zyskała odpowiedzi na dręczące ją pytania, a dodatkowo obudziło się w niej pragnienie dzielenia się zdobytym doświadczeniem z innymi. To marzenie także się spełniło, dzięki współpracy z akademią Dobrawa House of Hair Education. Jako trener Aneta chce pomagać fryzjerom w tym, co jej samej wydaje się najtrudniejsze, czyli w przenoszeniu metodologii do pracy w salonie.

back-to-top-icon