Akademia

DOBRAWA House of Hair Education powstała z pasji do fryzjerstwa i chęci przekazywania wiedzy. Jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie znajdziesz kursy i szkolenia w oparciu o metodologię Vidal Sassoon. Unikalnym, bo założonym przez docenianego instruktora Akademii Vidal Sassoon w Londynie – Dobrawę Piękos-Szymańską.

Akademia oferuje szeroki wachlarz szkoleń. Zarówno dla osób, którzy marzą o zawodzie fryzjera i chcieliby nauczyć się projektowania fryzur, jak i tych, którzy chcą rozwinąć swoją fryzjerską kreatywność i szybko awansować w zawodzie oraz dla fryzjerów z doświadczeniem, który nauczą się projektować indywidualne fryzury klientek. Dzięki szkoleniom w Akademii podniesiesz swoje kwalifikacje nie tylko w obszarze fryzjerstwa, ale także biznesu.

Dysponujemy 24 stanowiskami i ponad 300 m2 powierzchni szkoleniowej niedaleko Centrum Warszawy, na urokliwym Powiślu, przy ulicy Tamka 16. Dogodna lokalizacja blisko Dworca Centralnego ułatwia dotarcie do Akademii i udział nawet w weekendowych kursach.

Zależy nam, aby poziom warsztatu fryzjerskiego stale wzrastał w salonach w całej Polsce, a filozofia Vidal Sassoon obejmowała swoim zasięgiem kolejne pokolenia fryzjerów.

Zapraszamy serdecznie do naszej Akademii!

Dlaczego warto szkolić się u nas?

Zrealizowanych szkoleń:

0

Wyszkolonych fryzjerów:

0

Zaprojektowanych fryzur:

0

Ponad 19 lat doświadczenia szkoleniowego pozwoliło nam opracować skuteczne sposoby przekazywania wiedzy w zakresie precyzyjnego i kreatywnego fryzjerstwa oraz warsztaty efektywnie spędzonych godzin praktyki fryzjerskiej. Nasi uczestnicy, czyli ponad 2 tysiące przeszkolonych fryzjerów, umożliwili nam wypracowanie takich metod nauki, które rozszerzają nasze szkolenia o aspekty psychologiczne pracy z klientami, nabywania umiejętności bycia pewnym siebie, ale także prowadzenia biznesu fryzjerskiego.

Zobacz ofertę

Trenerzy


scissors-icon

Dobrawa Piękos-Szymańska

założycielka Akademii

Urodziłam się, by edukować i wspierać innych w poszukiwaniu i doskonaleniu ich fryzjerskiego talentu. Ukończyłam szkolenie i przez osiem lat pracowałam jako instruktor w Akademii Vidal Sassoon w Londynie. Teraz przekazuję tę wiedzę wzbogaconą o moje techniki na szkoleniach i kursach w Warszawie w DOBRAWA House of Hair Education.

Przez 19 lat przeszkoliłam ponad 2 tysiące uczestników szkoleń. To sprawia, że poziom warsztatu fryzjerskiego stale wzrasta w salonach rozsianych po całej Polsce, a filozofia Vidal Sassoon obejmuje swoim zasięgiem kolejne pokolenia fryzjerów. Co cieszy mnie ogromnie!

Jestem prekursorką nowego podejścia do fryzjerstwa. Zmiany w obszarze warsztatu, ale także konsultacji z klientem. Nabywania umiejętności projektowania fryzury zgodnej z osobowością klienta. Takiego podejścia, w którym fryzjer odpowiada za kształtowanie wizerunku drugiej osoby. Jednym słowem propaguję świadome i prestiżowe fryzjerstwo.
Nie umiałbym tego robić, gdyby nie gen przekazywania wiedzy, który jest w mojej rodzinie od pokoleń. To sprawia, że dla uczestników moich szkoleń jestem merytorycznym oraz emocjonalnym wsparciem. Czuję się także ich mentorem. Dlatego wielu z nich nabiera wiary w siebie i realizuje swoje marzenia, a także sięga po więcej w tym zawodzie. Pracują jako instruktorzy fryzjerstwa, tworzą własne kolekcje fryzur, z kolorysty stają się genialnymi stylistami, albo nawet zmieniają zawód i otwierają własne salony fryzjerskie.

Aneta Krasuska

trenerka, stylistka fryzur

Fryzjerka, żona i matka. Prowadzi swój własny salon fryzjerski w Siedlcach. Inspirują ją sztuka, muzyka oraz podróże.

Bycie fryzjerem było jej pisane. W jej rodzinie ten zawód jest obecny od dwóch pokoleń. W czasie wojny fryzjerem był dziadek, a później jego syn – tata Anety. Rodzinną tradycję kontynuuje także starszy brat. Jako mała dziewczynka Aneta uwielbiała patrzeć, jak tworzy kolejne fryzury – to od zawsze pobudzało jej wyobraźnię.
Jej pierwszym modelem został tata, który zgodził się, żeby obcięła mu włosy tuż po skończeniu podstawówki. To doświadczenie utwierdziło Anetę w tym, co chce robić w życiu.
Profesjonalną przygodę z fryzjerstwem rozpoczęła w Zasadniczej Szkole Zawodowej (ZDZ) w Siedlcach. W ciągu trzyletniej nauki, oprócz zdobywania fachowej wiedzy i rozwijania umiejętności, brała też udziału w wielu szkolnych konkursach – uwielbiała ten rodzaj twórczej rywalizacji.

Następnie rozpoczęła pracę u pierwszego mistrza, który specjalizował się w strzyżeniach męskich i umożliwił jej łączenie pracy z dalszą nauką w Technikum Usług Fryzjerskich w Siedlcach. Kolejnym przystankiem był salon strzyżeń damsko-męskich, gdzie nie tylko szlifowała swój warsztat, ale też podnosiła kwalifikacje na kolejnych kursach fryzjerskich.
Mimo szkoleń u wielu mistrzów fryzjerskich w Polsce, cały czas miała poczucie, że jej wiedza jest nieuporządkowana. I wtedy na swojej drodze spotkała Dobrawę Piękos-Szymańską, która zapoznała ją z metodologią Vidal Sassoon. To był moment przełomowy. Aneta zyskała odpowiedzi na dręczące ją pytania, a dodatkowo obudziło się w niej pragnienie dzielenia się zdobytym doświadczeniem z innymi. To marzenie także się spełniło, dzięki współpracy z akademią Dobrawa House of Hair Education. Jako trener Aneta chce pomagać fryzjerom w tym, co jej samej wydaje się najtrudniejsze, czyli w przenoszeniu metodologii do pracy w salonie.

Piotr Ślęzak

edukator, stylista fryzur

Fryzjerstwem zajmuje się od wielu lat, specjalizując się w strzyżeniach damskich i męskich. W swojej pracy hołduje filozofii i posługuje się technikami Vidal Sassoon.
Fryzjerstwo jest dla niego formą sztuki i drogą kreatywnego rozwoju – podążając nią, wyraża się twórczo.

Jest absolwentem najlepszych szkół fryzjerskich w Polsce i Wielkiej Brytanii. Pracował w prestiżowych salonach i akademiach stylizacji, takich jak Popham (Sassoon Salon Partner w Oxfordzie), Akademia Trevor Sorbie w Londynie. Brał udział w licznych sesjach i pokazach mody, współpracując z gwiazdami świata fryzjerskiego. Podczas swojej praktyki zawodowej uczył się obsługi klienta na najwyższym poziomie oraz był przygotowywany do pracy jako instruktor. Wieloletnie doświadczenia pomogły mu poznać siebie, rozwinęły umiejętności, zainspirowały oraz zmotywowały do realizacji celów i marzeń. Praktyka pod okiem mistrzów rozbudziła w nim chęć przekazywania zdobytej wiedzy dalej.

Obecnie pracuje z Dobrawą Piękos -Szymańską w Akademii Dobrawa House of Hair Education w Warszawie na stanowisku trenera.  Od początku inspirował się Dobrawą, pierwsze kroki stawiał właśnie w jej salonie Dobrawa House of Hair na ulicy Szpitalnej w Warszawie. To Dobrawa zaraziła Piotra swoją fascynacją Vidal Sassoonem.
Swoją rolę trenera traktuje jako pewnego rodzaju misję. Zależy mu na rzetelnym i dokładnym przekazywaniu wiedzy. Do prowadzenia szkoleń i nauczania
podchodzi z cierpliwością i perfekcją. Czerpie wielką radość z dzielenia się swoim
doświadczeniem.

back-to-top-icon

    Porozmawiaj ze specjalistą. Zostaw swój numer telefonu, skontaktuję się z Tobą i dopasuje szkolenie do Twoich potrzeb.


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Dobrawa Piękos-Szymańska, wskazanych w niniejszym formularzu w celach sprzedaży i marketingu bezpośredniego własnych produktów i usług


    Holler Box

    Skontaktuj się z nami: 690 799 788